Tkaniny dzieciece sklep internetowy


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Tkaniny dzieciece sklep internetowy

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:44

Czy sklep, który sprzedaje tkani dziecięce to intratny pomysł na interes?

Właśnie ten esej ma wykazać, że każdy interes odpowiednio przemyślany jest w stanie przynieść zarobek jego właścicielom. Po pierwsze powinno się podkreślić fakt, iż sklep internetowy powinien być dodatkiem do sklepu stacjonarnego, który oferuje podobny towar. W opisywanym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. Tak, więc odradzam budowanie biznesu wyłącznie o sprzedaż w Internecie. Wiele osób zada pytanie, czemu mam taką opinię na ten temat?

Postaram się to objaśnić na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Na początku winniśmy określić miesięczne koszty prowadzenia tego typu sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w początkowych dwóch latach właściciel może opłacać preferencyjną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak ważna pozycja w bilansie zysków i strat. Inaczej już to wygląda po okresie 2 lat od założenia firmy. Podstawowa danina dla ZUS to kwota 1100 zł miesięcznie.

Następny wydatek przy tylko samym sklepie internetowym z tkaninami dziecięcymi to jego reklama w wyszukiwarce internetowej. Umyślnie już pominąłem zaprojektowanie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy zakup i można go pominąć w miesięcznym zestawieniu kosztów. Nawiązując do promocji sklepu w Internecie. Powinno się określić hasła do pozycjonowania. Przykładowo dla tkaniny dziecięce sklep opłata za miesiąc to wydatek od 150 do 220 zł. Tego rodzaju fraz musimy mieć kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy wydamy około 2 tysięcy zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć pozostałe wydatki związane z reklamą. Należą do nich między innymi marketing na forach, itp. Efekty pozycjonowania sklepu na słowo kluczowe: tkaniny dziecięce sklep nie będzie z dnia na dzień. A, więc w początkowej fazie należy pomyśleć o alternatywnym kanale dystrybucji oferowanych tkanin dziecięcych. Przydatne jest Allegro lub podobne serwisy aukcyjne. Mimo to wystawienie oferty wiąże się z dodatkowymi opłatami i to nie małymi. Cena za wystawienie jednego produktu oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko uzależnione jest od zaznaczonych opcji promocji. Więc każdy samodzielnie jest w stanie sobie to podsumować i odpowiedzieć na pytanie czy jest to rentowne.

Wróć do „Co nam w duszy gra”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość