Tania obrobka cnc Warszawa - ktora stolarnia


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Tania obrobka cnc Warszawa - ktora stolarnia

Postautor: mariusznowak » 06 gru 2017, 11:09

Sporo osób nie ma pojęcia co oznacza termin obróbka CNC? Praktycznie każdy z nas posiada w domu produkty, które przeszły obróbkę CNC. Lecz nie ma o tym zielonego pojęcia. Obróbka CNC to proces, który polega na przetworzeniu surowego materiału do pożądanych rozmiarów. Najczęściej są to różnego typu płyty MDF, które są wykorzystywane do wyrobu mebli.

No dobrze mamy już blade pojęcie co znaczy obróbka CNC w teorii. Natomiast większość z nas chciała by się przekonać jak wygląda cały przebieg obróbki CNC od początku do końca. Cały proces obróbki CNC jest bardzo dobrze przedstawiony we wpisie pod tytułem obróbka CNC - to właśnie ten wpis umożliwi nam opisanie całego procesu obróbki CNC od A do Z. Obróbka CNC zaczyna się od przygotowania komputerowych projektów. Projekty te mają zawarte finalne kształty elementów, z których będą zbudowane meble. Po przygotowaniu projektów przychodzi czas na właściwe działanie, czyli obróbkę CNC. Do urządzenia są wkładane płyty meblowe, które zostaną obrobione do odpowiednich wymiarów i kształtów. Wycięcie zaokrąglonego boku nie jest wyzwaniem. Całym procesem obróbki CNC steruje komputerowy sterownik. Dzięki temu otrzymane elementy charakteryzują się bardzo dużą precyzją wykonania. Margines błędu jest minimalny i w rzeczywistości niezauważalny dla naszego oka.

Następnie tak przygotowane płyty meblowe są wykończane. Widoczne boki są ozdabiane odpowiednimi laminatami, które są w barwie płyty MDF. Po tym zabiegu mamy już gotowy element, który można wykorzystać do wykonania gotowych mebli. Trzeba pamiętać, iż proces obróbki CNC jest kluczowym etapem, który zaważy na jakości przyszłych mebli. Jakiekolwiek zarysowania płyty MDF w późniejszych etapach będzie bardzo ciężko naprawić. Dlatego tak kluczowe jest wybranie odpowiedniej firmy, która posiada nowoczesny sprzęt do obróbki CNC. Nie powinniśmy sugerować się jedynie najniższym kosztem usługi. Na rynku są dostępne różnego rodzaju maszyny, które różnią się precyzją oferowanej obróbki CNC. Te najtańsze maszyny nie są wstanie wykonać dokładnych otworów lub skomplikowanych kształtów. Efektem tego oferowane przez nas meble będą o wiele gorszej jakości. Również brak możliwości zaprojektowania złożonych kształtów uniemożliwi nam konkurowanie z innymi firmami.

Wróć do „Co nam w duszy gra”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości