Odpowiedni marketing strony internetowej w skrocie


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Odpowiedni marketing strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Wykonanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoistnie się pozycjonowały i osiągały bardzo dobre wyniki bez nakładu pracy. Teraz sytuacja bardzo się zmieniła i wypromowanie strony internetowej nawet na stosunkowo łatwe hasła wymaga właściwej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak się dzieję i co się zmieniło na przełomie tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się liczba stron w Internecie. Dzisiaj praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalna pizzeria czy duży producent drzwi. Każda z tych firm ma stronę internetową, która prezentuje jej ofertę w sieci. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo zbudowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym korkiem jest promowanie posiadanej strony internetowej. Metod promocji jest kilka. Natomiast najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Ta metoda polega na wybraniu właściwej frazy: strony internetowe lub zestawu fraz, na które strona internetowa powinna być na pierwszych pozycjach w wynikach. Przeważnie strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do odpowiedniej promocji strony internetowej powinno się wybrać ich przynajmniej 5. Dzięki takiemu podejściu, pozycjonowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Następny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na pisaniu wpisów na różnego typu serwisach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można budować wpisy bez linków. Wtedy zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego znalezienia oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Przeważająca liczba osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Ostatni sposób promocji strony internetowej to różnego rodzaju portale społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który oferuje znaczne możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do reklamy odzieży czy kosmetyków. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która oferuje niszowe usługi.

Wróć do „Co nam w duszy gra”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości