Czy opłaca się wybierać w tego rodzaju ogrodzenia?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy opłaca się wybierać w tego rodzaju ogrodzenia?

Postautor: mariusznowak » 28 wrz 2016, 12:39

Dzień dobry. Myślę nad wyborem ogrodzenia do swojego domu. Posiadam działkę o powierzchni 1000 m2, która mieści się w szczerym polu. Dlatego jestem zmuszony zrobić około 120 m ogrodzenia. Nie posiadam sąsiadów, więc jestem zdany na swoje siły i nie mogę liczyć na partycypowaniu w kosztach właścicieli przyległych działek. Przypadły mi do gustu ogrodzenia tego producenta MetFach z miasta Radom. Mam tylko wątpliwości czy takie ogrodzenie będzie pasowało do domu, który mieści się w szczerym polu. Druga kwestia to koszty zrobienia takiego ogrodzenia wokół całej posesji. Nie mam pojęcia ile może to kosztować - nawet w przybliżeniu. Dlatego będę wdzięczny za informacje od osób, które mają większe doświadczenie w tym temacie. Nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie cena.

podobne tematy:

krzysiekfila
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:51

Czy warto inwestować w tego rodzaju ogrodzenia?

Postautor: krzysiekfila » 28 wrz 2016, 13:01

Cześć. Jeżeli chodzi o ogrodzenia do domu to jestem w stanie nieco tobie pomóc. Sam niedawno byłem zainteresowany ogrodzeniami i posiadam niezłe rozeznanie na rynku. Jeżeli piszesz o Radomiu to ceny ogrodzeń będą tańsze niż w stolicy o około dwadzieścia %, gdzie ja zbierałem wyceny. Jak posiadasz do wykonania około 120 metrów bieżących ogrodzenia to najtańsza opcja wykonania go z siatki to rząd 10000 zł. Do tego powinieneś doliczyć bramę oraz furtkę - cena tego to 4000 zł. Tych elementów nie osadzisz raczej na słupkach wykonanych z metalu i będzie potrzebne zrobienie jakieś podmurówki i słupków wykonanych z cegły lub z prefabrykatów. Jeżeli myślisz o czymś lepszym niż siatka to cena idzie w górę. U mnie, ogrodzenie z bramami kosztowało około 30 tyś zł. Zwykła cegła klinkierowa z przodu oraz 2 słupki z tyłu. Do tego przęsła wykonane ze zwykłego metalu.

podobne tematy:


Wróć do „Co nam w duszy gra”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości