Czy to odpowiedni pomysł na biznes internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Dzień dobry. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zbudowaniem własnego portalu WWW. Chcę aby serwis przynosił mi w przyszłości korzyści finansowe. Szukam jakieś ciekawej branży, żeby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ta strona internetowa. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która ma ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny pomysł to serwis, który zawiera ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w obecnych czasach ma jeszcze rację buty?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe na które zaprasza się również dzieci, to coraz częstsze rozwiązania wykorzystywane przez dyrektorów firm. Tego typu imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to doskonały wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu aspektów. Odpowiednie pomysły oraz ich wdrożenie, przygotowanie konkretnego budżetu, umiejętne wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny ogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, że piknik firmowy może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się przykładowo na frekwencji, jakości zabawy w trakcie imprezy firmowej organizowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, gdy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne planowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników powinna opierać się przede wszystkim na dobrym pomyśle i profesjonalnej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie w stanie zorganizować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego dobrze jest rozpoznać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do preferencji zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Przygotowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, znakomitej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie mają najmniejszej chęci, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, zwłaszcza tam, gdzie większość pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Właściwa organizacja imprez firmowych w Radomiu https://e-cen.pl/2022/08/26/miesnie-dna-miednicy-kursy-przez-internet-czy-mozna-sie-na-niego-zarejestrowac/ to klucz do udanej zabawy. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również sposobność pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi się pracuje, a także przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale też choćby do przyjaznej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Cześć. Z tego co mogłem wyczytać, to nie posiadasz pomysłu na interes w Internecie i masz ochotę zrobić kopię działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz poważnie o portalu internetowym to po na początku musisz przygotować dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Napisz do kilku agencji interaktywnych i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu WWW. Następnie spytaj się o możliwości i koszty jego promocji w wyszukiwarce. Znając te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie przynosił większych zysków. Tak, więc musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Co nam w duszy gra”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość